Biznes

Wysokiej jakości produkty farmaceutyczne i usługi na całym świecie

W medac nieustannie pracujemy nad poprawą jakości życia naszych pacjentów, oferując terapie najwyższej jakości i bezpieczeństwa. Ludzie są w centrum naszej działalności. Ich potrzeby definiują naszą misję: Zapewnienie dostępu do niezbędnych leków.
Wysokiej jakości produkty farmaceutyczne i usługi na całym świecie

Co robimy: nasze możliwości

Naszym głównym celem jest doskonalenie istniejących produktów farmaceutycznych i diagnostycznych, jak również rozwijanie nowych leków w dziedzinach reumatologii, urologii, hematologii i onkologii. Posiadamy także dogłębną wiedzę specjalistyczną w diagnozowaniu chorób zakaźnych i nowotworowych. Jako doświadczony producent, dystrybutor i marketer, nie tylko jesteśmy zaangażowani i pełni pasji w wsparcie naszych pacjentów, ale także dążymy do bliskiego dialogu z naszymi klientami i partnerami w globalnej sieci. Dążymy do wspierania się nawzajem, jednocząc się w naszym wspólnym celu zapewnienia wyjątkowych rozwiązań - dla poprawy zdrowia człowieka.

Różnorodny portfel: doskonalenie i innowacja

Nasz szeroki portfolio koncentruje się na sprawdzonych składnikach aktywnych, które stale udoskonalamy. W konkretnych niszach terapeutycznych, gdzie istnieje silna potrzeba terapeutyczna, rozwijamy nowe leki i systemy aplikacyjne, przynoszące pacjentom wysoką korzyść. Na przykład, posiadamy duże doświadczenie w opracowywaniu terapii komórkowych. Innym obszarem wysokiej potrzeby terapeutycznej jest opracowywanie biosimilarów do leczenia chorób autoimmunologicznych.

Nabyta przez wiele lat wiedza medyczna jest widoczna np. w leczeniu raka pęcherza moczowego, gdzie wykonaliśmy pionierską pracę. Nasza terapia adiuwantowa z zamkniętym systemem instylacji jest obecnie globalnym złotym standardem w leczeniu tej powszechnej choroby nowotworowej.

Oprócz naszych produktów generycznych, w medac opracowaliśmy własne produkty, które znacząco przyczyniły się do postępu medycznego. Od momentu naszego założenia w 1970 roku wierzyliśmy w lokalną i europejską produkcję i nigdy nie rozważaliśmy przeniesienia naszych zakładów produkcyjnych do krajów spoza Europy. Dzięki naszym dwóm filiom, oncotec GmbH w Dessau i oncomed a.s. w Brnie, w Czechach, produkujemy wysoce skuteczne leki, takie jak cytostatyki.

Silna, rozwijająca się międzynarodowa sieć

Z siedzibą w Niemczech, jesteśmy obecni w różnych krajach europejskich, w tym w Danii, Finlandii, Polsce, Portugalii, Słowacji, Szwecji, Islandii i Czechach. Posiadamy także biura przedstawicielskie w Kazachstanie, Rosji, na Ukrainie i w Norwegii, a także filie i udziały we Francji, we Włoszech, Wielkiej Brytanii i Japonii. Ta globalna sieć pozwala nam udostępnić nasze terapie i usługi daleko poza granicami Niemiec i zrealizować naszą wizję bezpiecznej opieki medycznej na korzyść naszych pacjentów na całym świecie. Nasze zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa dostaw poprzez efektywną logistykę towarów i stabilny łańcuch dostaw jest w centrum naszej strategii.

Jako międzynarodowo rosnąca firma wywodząca się z sektora MŚP, przywiązujemy szczególną wagę do silnych osobistych relacji z naszymi partnerami. Wymiana pomysłów na równych zasadach i efektywne gromadzenie wiedzy w celu realizacji naszej wspólnej wizji mają kluczowe znaczenie dla naszej filozofii.

Naszym celem jest udostępnienie naszych terapii na całym świecie. Dlatego rozszerzamy naszą sieć globalnie i nawiązujemy nowe, wartościowe partnerstwa, aby wykorzystać potencjał rynkowy na całym świecie. Patrząc w przyszłość, dostrzegamy wielkie możliwości, zwłaszcza na rynkach Europy Wschodniej, Bliskiego Wschodu, Afryki, regionu Azji i Pacyfiku oraz Ameryk.

Poprzez nasze partnerstwa i międzynarodową obecność możemy razem poprawić zdrowie pacjentów na całym świecie. I wspólnie pracować nad realizacją wspólnej wizji oferowania pionierskich terapii i innowacyjnych rozwiązań tam, gdzie są one potrzebne.

Partnerstwo: wspólna praca dla najlepszych terapii jutra

Nasza korporacyjna wizja zakłada poprawę zdrowia ludzkiego - także jako wiarygodny partner we współpracy z Tobą. Z historią jako średniej wielkości firmą farmaceutyczną, jesteśmy dumni z naszego globalnie zorientowanego rozwoju produktów, który obejmuje szerokie spektrum wiedzy i doświadczenia. Zawsze otwarci na nowe technologie, nieustannie pracujemy nad zwiększaniem elastyczności i efektywności naszego podejścia poprzez ciągłą optymalizację procesów.

Jesteśmy w stanie pomóc znaleźć optymalne rozwiązanie dla niewypełnionych potrzeb rynkowych na korzyść pacjentów. Nasz modułowy model współpracy pozwala nam pracować ze start-upami, firmami biotechnologicznymi i farmaceutycznymi w różnych ustawieniach - od pełnego rozwoju produktu do ostatecznych etapów zatwierdzenia.

Usługi, które oferujemy w medac, obejmują strategiczne planowanie, ukierunkowaną analizę należytej staranności, analizy luki, projektowanie kompleksowych planów rozwoju produktów oraz ugruntowaną sieć liderów opinii, akademików, organizacji non-profit, ekspertów i przedstawicieli pacjentów.

55_4464.jpg

Nasza strategia na przyszłość

W dziedzinie rozwoju biznesu mamy jasną wizję: nasza strategia na przyszłość obejmuje zestaw zadań i procesów mających na celu rozwijanie i realizację możliwości wzrostu. Naszym celem jest tworzenie trwałej wartości dodanej - dla pacjentów potrzebujących pomocy.

Skupiamy się na ciągłych projektach własnego rozwoju, w tym dalszym rozwoju generyków i innowacyjnych terapii. Nasze osiągnięcia są dowodem naszego sukcesu: jesteśmy na przykład światowym liderem rynkowym w konkretnej terapii chorób autoimmunologicznych. Ale aspirujemy do więcej, zwłaszcza w zakresie rozszerzenia naszego portfela w obszarze biosimilarów. Ponadto, posiadamy specjalistyczną wiedzę w dziedzinie terapii komórkowych, zwłaszcza w przeszczepach komórek macierzystych w chorobach hematologicznych u dzieci i dorosłych. Nasz portfolio obejmuje produkt do kondycjonowania dla przeszczepów oraz produkt komórkowy do terapii ostrego przeciwdziałania chorobie przeszczep przeciw gospodarzowi.

W tym celu wykorzystujemy inteligentne połączenie pozyskiwania licencji i rozwoju wewnętrznego. Nasze strategiczne podejścia są starannie dopasowane do naszych głównych produktów i obszarów skupienia.

Jesteśmy dumni z tego, że udało nam się stworzyć zrównoważone i komercyjnie skierowane portfolio, które starannie uwzględnia ryzyko, krótko-, średnio- i długoterminową rentowność oraz złożoność. Naszym celem na przyszłość jest rozwój naszego biznesu B2B, aktywne poszukiwanie strategicznych partnerstw w celu wzmocnienia naszej sieci z władzami, liderami opinii oraz instytucjami naukowymi. Te strategiczne partnerstwa stanowią fundament naszego proaktywnego biznesu licencyjnego - zapewniają, że nasza wiedza zawsze przyczynia się do globalnych przemian.

Aby stać się jeszcze bardziej efektywnym i skutecznym, będziemy promować cyfryzację w naszej firmie. Nasza cyfrowa droga obejmuje ustanowienie scentralizowanej platformy do analizy danych i monitorowania w celu promowania decyzji opartych na danych. Pozwoli nam to uzyskać ważne informacje w czasie rzeczywistym i działać proaktywnie na tej podstawie. Nasza strategia cyfrowa obejmuje również zróżnicowanie procesów rozwoju zamówień i wdrożenie systemu zarządzania danymi w celu zabezpieczenia krytycznych dla misji danych biznesowych. Nasze inicjatywy cyfrowe pozwalają nam optymalizować procesy biznesowe, zwiększać naszą konkurencyjność i napędzać innowacje.

Dowiedz się więcej o medac

Historia

Historia: Z Wedel w Świat

Od lokalnej dystrybucji produktów niszowych po wewnętrzną produkcję biofarmaceutyczną: odkryj historię wzrostu medac, która sięga 1970 roku.

Przywództwo

Kierując medac ku przyszłości: siła lidera

Jako prywatna firma wywodząca się z sektora MSP, stosujemy strategię zarządzania opartą na wartościach, opartą na zaufaniu i partnerstwie

Zaangażowanie

Nasze zaangażowanie w zrównoważony łańcuch dostaw

Nasz biznesowy zobowiązanie obejmuje wiele obszarów - od dbałości o zrównoważone łańcuchy dostaw i inicjatywy środowiskowe, po kreowanie różnorodnego i doceniającego środowisko pracy.
Lock

Zaloguj się

Proszę podać swój adres e-mail i hasło, aby się zalogować.